Alkohol testery s palivovým článkem Fuel cell
Technologie výroby těchto testerů je založena na aplikaci palivového článku. Tato technologie je hojně využívána také v automobilovém průmyslu, a to konkrétně k pohonu aut. Palivový článek (Fuel cell) již není zahříván a tím je generována také vyšší výdrž baterií.
Fuel cell (palivový článek) není nikterak ovlivněn žádnými cizími látkami a také se nedá výsledek měření ovlivnit sílou dechu.
Fuel cell alkohol testery jsou od sebe odlišeny objemem tlakového válce pro nasátý vzduch k jeho následné analýze. Platí tedy pravidlo, čím větší objem válce, tím větší přesnost měření. S prudkým vývojem technologií a následně velkosériovou výrobou
alkohol testerů
opatřených Fuell Cell, dochází i k jejich prudkému zlevnění a rozšíření těchto přístrojů i k běžnému uživateli.
Fuel cell
jsou expanzí na truhu, která vyvolala posun v kvalitě měření alkoholu v dechu a umožnila tak sektoru menších a středních firem lepší kontrolovatelnost u svých zaměstnanců.
Základem pro dlouhou životnost přístroje je jeho správné používání dle příbalového letáku – návod k použití. Přístroje na této úrovni již lze kalibrovat a také jsou některé přístroje uzpůsobeny k tomu, aby byla možná výměna palivového článku doma a nemusel se přístroj kalibrolav laboratorně. Tato alternativa je velmi praktická a umožňuje použití kvalitního přístroje po dlouhou dobu s přesností jeho měření +/- 5%.
Test podobným detektorem alkoholu se provádí nasledujícím způsobem:
1) provede se vdechnutí vzduch do přístroje,
2) tlakové čidlo vyhodnotí množství vydechnutého vzduchu,
3) tlaková pumpa provede nasání přesného objemu vzorku vdechnutého vzduchu do palivového článku,
4) ve článku se začne spalovat alkohol a vyrobět se z něj elektrický proud,
5) množství vyrobeného el. proudu, je vyhodnoceno a na základě těchto hodnot je určeno množství alkoholu v dechu.
Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.
V několika českých mediích vyšly spotřebitelské testy alkohol testerů. Zde naleznete odkazy na tyto testy.
V rámci bakalářské práce Libora Bláhy na téma "Typy domácích testerů na českém trhu v roce 2012" je spuštěn web mapující toto téma.